Biblioteka

Utrudnienia w udostępnianiu zbiorów – zmiany

  1. Z dniem 30.09.br. (sobota) – Biblioteka Uniwersytecka udostępnia użytkownikom katalog elektroniczny (OPAC) w oprogramowaniu Chamo tylko do przeglądania, tj. zapoznania się z nową strukturą bazy katalogowej (fasety) oraz podstawowymi funkcjami (wyszukiwanie, dostępność egzemplarzy).
  2. Z dniem 2.10.br. (poniedziałek) w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w bibliotekach specjalistycznych posiadających “moduł wypożyczeni” zostaje uruchomiona możliwość: zwrotu wypożyczonych książek, rozliczania kont czytelniczych oraz podbijania obiegówek.
  3. Uruchomienie: zapisów do Biblioteki, wypożyczeni zbiorów oraz zamawiania zbiorów do czytelń przez system Chamo planowana jest na 4.10.br. (środa).
  4. Pozostałe funkcje systemu Chamo będą sukcesywnie rozpoznawane i wdrażane.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Terminy obowiązkowego przysposobienia bibliotecznego dla studentów I roku studiów dziennych w roku akademickim 2017/2018

Uwaga studenci  I roku Instytutu Pedagogiki studiów dziennych szkolenie biblioteczne odbędzie się:

03.10 2017  (wtorek) od godz. 7.30 –  9.00 w auli dla studentów:

Pedagogiki – studiów trzyletnich licencjackich

Pedagogiki Specjalnej Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

04.10.2017 (środa) od godz. 7.30 – 8.30 w auli dla studentów:

Pedagogiki – studiów dwuletnich magisterskich (dla studentów, którzy jeszcze nie studiowali w Instytucie Pedagogiki)

 

Utrudnienia w udostępnianiu zbiorów

W związku z migracją systemu Virtua do nowszej wersji oraz instalacją oprogramowania Chamo informujemy, że od 20 do 29 września 2017 r. nie będzie czynny katalog elektroniczny Biblioteki Uniwersyteckiej (i bibliotek specjalistycznych) oraz nie będzie można dokonywać: wypożyczeń, zwrotów i prolongaty książek, rozliczeń kart obiegowych, a także zapisywać się do BUWr.
W agendach czytelnianych BUWr będzie można korzystać z materiałów wcześniej zamówionych (do 19.09.2017 r., do godziny 14:30), z księgozbiorów podręcznych oraz z materiałów własnych.
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy

Utrudnienia w udostępnianiu zbiorów

W związku z migracją systemu Virtua do nowszej wersji oraz instalacją oprogramowania Chamo informujemy, że w drugiej połowie września (nie wcześniej niż od 18.09.br) przez okres ok. tygodnia nie będzie czynny katalog elektroniczny Biblioteki Uniwersyteckiej (i bibliotek specjalistycznych) oraz nie będzie można dokonywać: wypożyczeń, zwrotów i prolongaty książek, rozliczeń kart obiegowych, a także zapisywać się do BUWr. Dokładne daty wyłączenia katalogu OPAC zostaną podane w terminie późniejszym, z wyprzedzeniem ok. dwudniowym.. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Utrudnienia w korzystaniu z biblioteki

W związku z migracją systemu Virtua do nowszej wersji oraz instalacją oprogramowania Chamo informujemy, że w pierwszej połowie września przez okres ok. tygodnia nie będzie czynny katalog elektroniczny Biblioteki Uniwersyteckiej (i bibliotek specjalistycznych) oraz nie będzie można dokonywać: wypożyczeni, zwrotów i prolongaty książek, rozliczeń kart obiegowych, a także zapisywać się do BUWr.

Dokładne daty wyłączenia katalogu zostaną podane w terminie późniejszym.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Godziny otwarcia Biblioteki w czasie sesji i wakacji

Harmonogram pracy Biblioteki Instytutu Pedagogiki w czasie sesji i wakacji

   16 czerwca – 28 lipca    31 lipca – 3 września    4 września – 29 września

 Wypożyczalnia

od poniedziałku

do piątku

  10:00-15:00   NIECZYNNA    10:00-15:00

 Czytelnia

od poniedziałku

do piątku

   9:00-15:00   NIECZYNNA   9:00-15:00

W soboty i niedziele nieczynne.

W sierpniu rozliczanie kart obiegowych w pok. 28 w godz. 10:00-14:00.

Próbny dostęp do baz Sage Premier, Video collections, Sage Research Methods.

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy poinformować o próbnym dostępie do następujących baz:

Sage Premier, Video collections, Sage Research Methods.

Dostęp będzie aktywny do 30 czerwca 2017 z komputerów w sieci UWr

Zachęcamy do korzystania

 

Sage Premier: 

Baza czasopism naukowych obejmującaponad 1000 pozycji, SAGE jest wiodącym wydawnictwem (pod względem liczby czasopism ujętych w rankingach*) w dziedzinie kryminologii i więziennictwa, edukacji specjalnej,–stosunków międzynarodowych, relacji pracowniczych, problematyki społecznej, nauk społecznych w ujęciu–interdyscyplinarnym, socjologii i badań nad przestrzenią miejską.

 

Video collections:

 

Kolekcja strumieniowych materiałów wideo SAGE Video została opracowana z pomocą najwybitniejszych wykładowców, a także specjalistów z różnych dziedzin, w tym autorów zatrudnionych przez SAGE oraz pracowników wyższych uczelni współpracujących z SAGE, z myślą o dostarczaniu najlepszej jakości materiałów wideo do celów pedagogicznych i badawczych z zakresu nauk społecznych.

Platforma SAGE Video to łatwo dostępne źródło oferujące kolekcję ponad 800 godzin przesyłanych strumieniowo materiałów wideo z zakresu nauk społecznych, utworzonych z myślą o szkolnictwie wyższym i spełnianiu potrzeb pedagogicznych studentów, wykładowców, a także pracowników naukowych wyższego stopnia. SAGE Video łączy w sobie stworzone na zamówienie treści oryginalne z licencjonowanymi materiałami wideo, stanowiąc kompleksowe źródło wiedzy z tej dyscypliny dla studentów, wykładowców i pracowników naukowych.

Sage Research Methods:

Platforma SAGE Research Methods jest kompleksową biblioteką metod badawczych obejmującą ponad 1000 książek, materiałów referencyjnych, artykułów z czasopism naukowych, 1100 studiów przypadków z rzeczywistych projektów badawczych, 120 zestawów materiałów dydaktycznych pomagających studentom opanować problemy analizy danych poprzez praktykę, a także kolekcję 484 filmów instruktażowych stworzonych z myślą o przybliżeniu zagadnień dotyczących metod badawczych, statystyki i interpretacji wyników. Dostępne zasoby dotyczą wszystkich aspektów szkolenia w zakresie umiejętności prowadzenia badań, wspierając studentów i pracowników naukowych na każdym etapie procesu badawczego.

Metody badawcze to narzędzia umożliwiające prowadzenie badań naukowych. Umiejętności badawcze stają się coraz ważniejsze dla wszystkich studentów – nie tylko tych, którzy planują kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub podjąć pracę na uczelni. Pracodawcy cenią absolwentów, którzy potrafią przeprowadzić analizę rynku, rozumieją zasady metod statystycznych i są zdolni do krytycznej oceny źródeł informacji.

                                                                                                      

Sage Premier- journals

http://journals.sagepub.com/

Business & Management

http://sk.sagepub.com/video/business-management

Counseling and Psychotherapy Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/counseling-psychotherapy

sk.sagepub.com
SAGE Video Bringing teaching, learning and research to life. SAGE Books The ultimate social sciences digital library. SAGE Reference The …

Education Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/education

sk.sagepub.com
SAGE Video Bringing teaching, learning and research to life. SAGE Books The ultimate social sciences digital library. SAGE Reference The …

Media and Communication Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/media-communication-cultural-studies

sk.sagepub.com
SAGE Video Bringing teaching, learning and research to life. SAGE Books The ultimate social sciences digital library. SAGE Reference The …

Politics and International Relations Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/politics-international-relations

sk.sagepub.com
SAGE Video Bringing teaching, learning and research to life. SAGE Books The ultimate social sciences digital library. SAGE Reference The …

Psychology Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/psychology

sk.sagepub.com
SAGE Video Bringing teaching, learning and research to life. SAGE Books The ultimate social sciences digital library. SAGE Reference The …

Criminology and Criminal Justice Video Collection

http://sk.sagepub.com/video/criminology-criminal-justice

sk.sagepub.com
With more than 120 hours of video covering all branches of the Criminal Justice system, the Criminology & Criminal Justice Collection supports students and …

Sociology

http://sk.sagepub.com/video/sociology

SRM

http://methods.sagepub.com/

methods.sagepub.com
Explore the research methods terrain, read definitions of key terminology, and discover content relevant to your research methods journey

SRMC

http://methods.sagepub.com/cases

SRMD

http://methods.sagepub.com/datasets

SRM Video

http://methods.sagepub.com/video

 

Badanie satysfakcji użytkowników biblioteki

Szanowni Państwo,

bardzo proszę o poświęcenie kilkunastu minut na uzupełnienie kwestionariusza dotyczącego Biblioteki Instytutu Pedagogiki UWr. Służy on podniesieniu poziomu usług bibliotecznych oferowanych przez bibliotekę.

Z góry dziękuję w imieniu zespołu bibliotekarzy,

Maria Bosacka

Kierownik Biblioteki Instytutu Pedagogiki UWr.

Wypełnij ankietę